افکار جان و روح دارند

همانطور که می دانیم دنیایی که در آن زندگی می کنیم دنیای زنده و پویایی است که همه چیز در آن دارای جان  ،  روح و انرژیهای متفاوتی می باشد .

وقتی ما در طی روز به موضوعی فکر می کنیم حال آن را دوست داشته باشیم و برایمان خوشایند باشد یا به عکس  ، دروااقع در حال غذا دادن  به آن فکر هستیم و ما زمانی به چیزی تغذیه می دهیم که دارای جان باشد و زنده و پویا .

پس بدون اینکه واقف باشیم به این موضوع ،  آن را حتی در ذهن خود گسترش داده و ریشه آن را قوی و قویتر می کنیم با خوراکهایی که به آن می دهیم .

حال دانستن این موضوع چه تاثیری بر بالارفتن کیفیت زندگی ، حال خوب ، آرامش ، سلامتی  و روی دادن اتفاقات فوق العاده دارد؟

می توانیم برای این موضوع این مثال را بزنیم که ما هنگامی رشد می کنیم که  نیازهای جسمانی و روحی ما تامین شوند.در واقع با اهمیت دادن و اولیت بندی این ما هستیم که انتخاب می کنیم کدام را در اولویت و یا حتی چطور رشد دهیم و یا به طور مثال ما زمانی که در مدرسه و یا دانشگاه مشغول به تحصیل باشیم ، اگر به قوانین و یا مفاهیم هر درس آگاه نباشیم ممکن است با مسایلی روبه رو شویم که منجر به مردود شدن وحتی طولانی شدن زمان تحصیل ما شود.

در مورد افکار هم به این صورت است . چه زمانی آنها جان بیشتری می گیرند ؟

زمانیکه ما به آنها توجه می کنیم و خوراک آنها را تامین می کنیم . با انتخاب موضوعات متنوع و متفاوت بر اساس سلایق ، خواسته ها و یا آگاهیهای مان .

در این زمان است که هر فکر ما می تواند برای خود چندین فکر دیگر تولید کند و اگر ما احجاف به این موضوع نداشته باشیم ممکن است بعد از مدتی دچار سردرگمی شویم.

علت بسیاری از بیماری هایی که در انسانها ایجاد می شود بخش عظیمی از آنها نیز به دلیل تولید همین نوع تفکرات در ذهن است. به طور مثال یعنی ما بدون اینکه مطلع باشیم فکر ما چقدر می تواند قدرتمند باشد و یک بیماری را در ما ایجاد و یا خلق کند ، دقایق و یا ساعتی به جستجو در مورد انواع بیماریها ، راه های درمانشان و یا مواردی از این قبیل اختصاص می دهیم و حتی ناخودآگاه در ذهن خود آنها را نیز تجسم می کنیم که اگر مثلا این اتفاق برای من بیوفتد چه کارهایی می کنم و یا چه عکس العملی انجام می دهم؟

همین یک مورد در واقع جان و غذا دادن به افکارمان می تواند ریشه ایجاد بیماری و یا موادر ناخواسته را در ما انجام دهد.

حال اگر ما واقف باشیم به این موضوع که ذهن و افکار ما چقدر قدرت  و روح و جان دارند و عکس العمل نشان می دهند به واکنشهای ما ، چرا از آنها در جهت مثبت و خلق خواسته ها  و اهدافمان استفاده و به آن سمت هدایتشان نکنیم.

نکته بسیار مهم این است که افکار ما همانند یک کودک نیاز به مراقبت ، جهت دهی ، تغذیه مناسب و توجه و آگاهی دارند و توانایی تبدیل شدن به انرژیهای متفاوت را دارند .  پس با علم بر این موضوع ما می توانیم از این نکته در مورد توانمند سازی خود بهره ببریم و با کسب مهارت افکار را آگاهانه و به سمتی که تمایل داریم سوق دهیم.

در مطالب بعدی به موارد دیگری که دارای جان و روح با تاثیرگذاری بسیار در خلق های ما هستند می پردازیم .

الهام حاجی لو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *